jméno

heslo

Program divadla Husovka

KVĚTEN 2024

ČERVEN 2024

Karlovarský Harlekýn 

je přehlídka inscenací ochotnických souborů, kterou pro své diváky organizuje Divadelní studio D3 na Husovce. Můžete se seznámit s tím nejkvalitnějším, co je v tom kterém období na divadelních prknech k vidění. Za kvalitu nabízených představení ručíme - vybírali jsme vesměs z vrcholných divadelních přehlídek typu Piknik Volyně nebo Jiráskův Hronov. 

Karlovarského Harlekýna podporuje Karlovarský kraj.

www.kr-karlovarsky.cz

www.zivykraj.cz

Viděli jste... 

neděle 26. listopadu 2023 v 18 hod., divadlo Husovka 

Johannes Urzidil, Jaroslav Kodeš: MAŘKA

- v rámci Karlovarského Harlekýna

Na počátku 2. světové války utíkají manželé, on křesťan, ona židovka, před nacismem, služce Mařce dávají do ruky deset tisíc a na starost byt s veškerým zařízením. Mařka si pozve jako společnici sestru Jožku a holky si začnou užívat života, mimo jiné ve společnosti německých vojáků. Následky na sebe nenechají dlouho čekat… Dramatizace Jaroslava Kodeše podle povídky Johannese Urzidila z roku 1968 – Poslední zvonění. Inscenace se účastnila hlavního programu Jiráskova Hronova 2023.
neděle 12. června 2022 v 18 hod. - Husovka Karlovy Vary 
BULŠIT aneb Podezřelý analfabet - Rádobydivadlo Klapý 
- v rámci Karlovarského Harlekýna
Groteska aneb Blbci v Čechách. Komediální spojení aktovek Analfabet a Podezřelá osoba. Cesta jednoho kariéristy v podání skvělého Jonáše Filipa ze židle Náčelníka přes post Hejtmana do křesla Předsedy za výrazné pomoci bulšitu a těch druhých. Co je bulšit? Blábol, cancání, kecy, mlácení prázdné slámy, pindání, plácání, mít plechovou hubu, plkání, slintání, tlachání, velkohubost a žvanění. Kdo jsou ti druzí? Absurdní servila pan Mika čili Jakub Ružbatský, intrikánský slídič pan Sveta aneb Vít Šťastný, protřelá vampice Andja aka Lenka Svobodová Šťastná, natržená naivka z rodu drsoňů Vera neboli Tereza Šťastná a zemitý blb strážník Rista alias Ladislav Valeš (či Pavel Macák). V Karlových Varech dobře známý soubor Rádobydivadla režíroval Jaroslav Kodeš. Přijďte - bude legrace! 

Neděle 9. června 2019 18 hod. divadlo Husovka

Tohle není Maryša - Divadlo Maškara Praha

Drama o tom, kterak lpění na majetku ničí lidské osudy, o nekompromisním vesnickém společenstvu, předsudcích, nenaplněné lásce, vynucené svatbě a tragickém konci trojúhelníku Vávra-Maryša-Francek, je jednou z nejlepších českých her vůbec. Inscenace pražského divadla Maškara má vizuál filmového horroru, střídají se výstupy činoherní s pohybovými a originální obrazy s akčními scénami. Poslední představení Karlovarského Harlekýna, přehlídky výjimečných představení amatérských divadel, je určeno tolerantním milovníkům klasiky i mladším divákům, kteří se mohou nenásilnou formou seznámit s dílem bratří Mrštíků - a zároveň se při tom královsky bavit. Pozor - začínáme už v 18 hodin.

 

sobota 23. března 2019 v 19.30 hod. divadlo Husovka

Alan Ayckbourn: Spojovací dveře - KLAS Klášterec nad Ohří

 

sobota 12. ledna 2019 v 19.30 hod. divadlo Husovka

Nové TV - Ad Hoc Praha

Koukáte rádi na televizi? Koukáte na televizi? Nedokážete se za všech okolností vyhnout koukání na televizi? Slyšeli jste něco o televizním vysílání? Nové TV je tady právě pro vás! Brzy uvidíte! Nové TV je atmosferickým tlakem doby lisované kabaretoidní představení o jedné nízkonákladové televizní stanici a o věku informací, kde aritmetický průměr nul a jedniček je hodnota od nuly do jedné, nebo jakékoli jiné číslo. (*Představení může obsahovat zbytky skořápek lidských příběhů a stopy současnosti.) Představení bylo nominováno na cenu Marka Ravenhilla.

 

neděle 6. května 2018 v 15 hod. divadlo Husovka

Kozina - Příležitostné Scénické Čtení 344 01

Bonus pro milovníky humorných historických pověstí Zdeňka Šmída - bonus pro milovníky Karlovarského Harlekýna! V neděli odpoledne čtený, zpívaný, tančený a loutkami figurovaný spektákl o té velké chodské rebélii a jak to s Kozinou bylo. Hrají členové souboru PSČ 344 01 - čili umělci z Domažlic pod vedením Dany Žákové. Přijďte všichni, malí i velcí!

 

pátek 30. března 2018 v 19.30 hod. divadlo Husovka

(Ne)chtěná útěcha -  Diverzanti Brno

Jen s tímto představením může být Velký pátek skutečně velký... Autorka scénáře a zároveň režisérka Kateřina Volánková vycházela z dokumentů o ženských táborech zřizovaných velením japonských vojsk během druhé světové války, do kterých Japonci sváželi ženy, aby svými těly sloužily vojákům a důstojníkům. Tato velmi temná stránka historie druhé světové války dodnes nebyla dostatečně osvětlena a oběti nebyly dostatečně odškodněny. Mimořádně působivá inscenace, režijně, scénograficky a choreograficky dobře vystavěná, s výbornými hereckými výkony, zažila na několika prestižních festivalech dlouhotrvající potlesk publika ve stoje.

čtvrtek 18. ledna 2018 v 19.30 hod. divadlo Husovka

HELLBOGEN – v rámci Karlovarského Harlekýna

Leden je již poněkolikáté časem pro pozvání kolegů ze západních Čech. Po minulém Divadle Dagmar tentokrát vám čtyři účinkující představí čtyři autory toho nejčernějšího humoru, s jakým se kdy setkali. Zazní Chuck Palahniuk, DBC PIerre, Powell Goon a dekadentní poeSie prokládaná perlami z pohřebních proslovů v podání Áji Šneberkové, Teodora Kravála, Víti Adamce a knihovníka loketského Vladimíra Kalného. Regurgitační pytlíky budou nachystány, židli ke čtečům zády si lze též otočit. Těšíme se na vás! 

 

sobota 4. března 2017 v 19.30 hodin

Kočovné divadlo Ad Hoc 

IL CONGELATORE (Zmrazovač)

 

Komediální operní drama plné napětí a morálních dilemat. USA v podivném čase prohibice. Osudy etablované mafiánské rodiny a trnitá cesta přistěhovalců v Novém světě. Geniální árie Mozarta, Pucciniho, Bizeta a dalších KONEČNĚ v české, tedy naprosto a zcela srozumitelné verzi! Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly! Přežijte v mafiánské době a možná přijde i happy end. Jen pozor - během představení se na Husovce přísně zakazuje konzumace zmrzliny!

VAD Kladno - 18. listopadu 2016

Kazimír Lupinec: Upokojenkyně

Komedie z prostředí domova pro seniory. "Vlastně je to hra ze života. Možná až příliš realistická. Devadesátiletá babička trávící poslední léta svého života v domě pro seniory (tedy v čemsi, co spíše než penzion připomíná nemocniční zařízení) a rodina, jejíž členové ji více čí méně pravidelně přicházejí navštěvovat. A k tomu vztahy v rodině i v domově. Stárnoucí otec, zdárně nezdární synové, sestřičky, paní z vedlejší postele na pokoji... A hodně televize a banality. Vše skvěle odpozorované ze života a napsané a scénicky předvedené s takovou lehkostí a nadhledem, že se autorům daří o největších životních otázkách promlouvat s až drtivě černým humorem, jemuž lze jen stěží odolat, neboť se jaksi limitně blíží prostému konstatování pravdy. Smích, který snadno zabolí." (Petr Christov)

MHD Louny - 16. září 2016

Když básník, tak prokletý

Poetické divadelní představení, vyprávějící příběh čtyř básníků a jejich prokletí – iluze, peníze, samota, smrt. Hra o touze žít, tvořit a milovat, hra veršů, života a naděje. Baudelaire, Verlaine, Rimbaud – ale také Villon nebo Gellner… Neváhejte a pojďte se nechat inspirovat k životu s poezií! V režii Pavly Umhöhové hrají Petr T. Pidrman, Marek K. Hochman, Daniel Zíbrt, Petr Novotný, Kateřina Volánková, Michala Benešová, Martina Čechová, Kateřina Levá a Lenka Svobodová Šťastná. A cože znamená „MHD“ v názvu souboru? Malé hravé divadlo, My herci divákům… ale také Máš hlavu do modra nebo Máme Hluboké Dekolty.

Rádobydivadlo Klapý20. květen 2016

Všechno není košér (Tovje vdává dcery)

Inscenace Všechno není košer vznikla na motivy knihy spisovatele Šoloma Alejchema Tovje vdává dcery, která byla mimo jiné předlohou světoznámého amerického muzikálu Šumař na střeše. Příběh o židovské rodině chudého mlékaře, který má pět dcer. Jak postupně dospívají, chtějí se vdávat podle svého, navzdory tradicím a svým rodičům, kteří jim vybrali ty správné ženichy. Režisérem je Jiří Kraus, v roli Tovjeho legenda českého ochotnického divadla Ladislav Valeš. Ve hře účinkuje 23 herců, kteří rozesmějí i rozpláčou…

Rádobydivadlo Klapý patří k české ochotnické špičce, za třicet let existence nastudovalo více než čtyřicet inscenací a průběžně se účastní mezinárodních divadelních festivalů, např. v Německu, Belgii, Ukrajině, Lucembursku atd. Představení bylo součástí programu Jiráskova Hronova, vrcholné přehlídky ochotnických divadelních souborů. Další informace najdete na Facebooku. 

 

Vojan Libice nad Cidlinou3. dubna 2016

Vlastimil Peška: Měla babka čtyři jabka

 Pohádka Měla babka čtyři jabka je určena pro nejmenší diváky. V každém jablíčku je skryta jedna pohádka. O koblížkovi, O dědečkovi a kožíšku,   O zlé koze, O velké řepě. Tyto čtyři pohádky tvoří díky vtipné propojovací lince, tedy hře na babky a dědky, hravý celek, který malé diváky vtáhne do pohádkového děje. Nechybí ani melodické, notoricky známé, dětské písně a velké loutky zvířátek.

 

Vojan Libice nad Cidlinou 3. dubna 2016

Jiří Hlávka: Co vyprávěl Sepp Jörgen

 Podle novely Viktora Dyka Krysař, v roli jednoduchého rybáře Seppa bývalý člen Déčka Jiří Hlávka. Sepp Jörgen – rybář – jednoduchý muž, kterému se celé město posmívá, protože některé věci chápe pomalu. „Pláče a směje se až druhý den,“ říkají o něm. Nemá nic než své sítě, žije v tom ctihodném městě Hammeln a vidí jeho obyvatele svým pohledem. I když vše plně nechápe. Vidí také krysaře. Vidí jeho příchod do města. Vidí jeho setkání s Agnes. Vidí odvádění krys do řeky. Vidí, jak mezi krysařem a Agnes zahoří láska. Vidí radní, kteří slibují krysaři mzdu za vyčištění města od krys. Vidí zradu, faleš, sobectví... Vidí to, co musí nastat – vidí osudový konec celého příběhu. A právě proto jen Sepp Jörgen, rybář ze ctihodného města Hammeln, může vyprávět. Kdo jiný? Kdo jiný zůstal...?

 

Divadlo bez zákulisí Sokolov 19. března 2016

Marta Buchaca: Neříkej mi lásko

 

Futuristická komedie uznávané španělské autorky o společnosti, jejíž politická reprezentace postavila mimo zákon lásku. Poslední úplné rodiny jsou vystěhovány do podzemních garáží, milující jedinci se stávají disidenty a mladí se úporně brání milostnému citu, aby nebyli pronásledováni jako jejich milující rodiče... Zábavné a zároveň varující představení sokolovského Divadla bez zákulisí v režii Martina Volného je třetím počinem znovuobnovené přehlídky kvalitních ochotnických souborů Karlovarský Harlekýn.

 

Divadlo Dagmar Karlovy Vary31. ledna 2016 – Těším se, že mi brzy napíšeš

 

DK Jirásek Česká Lípa3. října 2015Jak se vám líbí Jak se vám líbí

 

 

© 2013 Divadelní studio D3, z.s. Karlovy Vary | Havai - tvorba webových stránek 

počítadlo.abz.cz