jméno

heslo

Program Husovky leden 2018

Program divadla Husovka na leden

Program Husovky únor 2018

Program divadla Husovka na únor

 

2.2. Pá Budoár staré dámy & Marek Borský

19.30 Brněnská hudební skupina, která vznikla na Vánoce v roce 1998. První koncert měla na jaře roku 1999 s Čvachtavým lachtanem. Kromě vlastních písní hrají zhudebněné texty českých básníků a přímo navazují na brněnskou alternativu první poloviny 80. let. Hudba, kde radost i tíseň spí s písní a texty lnou svou texturou jako důlek na zadek v gauči. Jejich hostem bude vycházející kometa na západočeském hudebním nebi Marek Borský, tedy umělec, který si vše dělá sám, včetně psaní písní, nahrávání a mixování. Touto průběžnou činností vytvořil od roku 2013 5 alb, jež jsou volně ke stažení na internetu.

 

6.2. Út Eva Turnová & Vráťa Brabenec – Čtení z Turnových hájů

19.30 Herečka, zpěvačka, skladatelka, textařka, baskytaristka, překladatelka a publicistka Eva Turnová známá z působení ve skupinách Odvážná srdce, DG 307, Plastic People of the Universe a Eturnity vám spolu se saxofonistou Vráťou Brabencem přijede číst z pěti pokračování knih svých sloupků Turnový háj a představit nově vydané CD autorského čtení.

 

8.2. Čt ONA (Veřejná generálka)

19.30 Dramatický dialog nejslavnější argentinské dramatičky Susany Torres Moliny. Dva muži a jedna nepřítomná žena. Dva muži a nevěra, vášeň, žárlivost. Dva muži a láska, soucit, něha. Dva muži v sauně… V režii Anny Ratajské účinkují Marek Himl a Luboš Štěpán, kteří se následující sobotu zúčastní soutěžního klání v Horšovském Týně. A tak pokud je chcete podpořit, přijďte na tuto veřejnou generálku. Byť ONA trvá pouhých dvacet minut, může být příjemným zpestřením počátku čtvrtečního večera.

 

21.2. St Circus Problem

19.30 Circus Problem přináší s obrovskou energií a skvělým zvukem zahraný disco-balkan. Kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. Balkánské disco v podání Circus Problem plní kluby po celé republice i sloty největších festivalů.

 

22.2. Čt Vladimír Körner: Psí kůže

19.30 Balada o návratu domů. Dramatický příběh ze sklonku třicetileté války, kdy platí zákon Psí kůže (Huncleder). Podle toho „smí být každý běženec popraven bez dalšího soudu a jiných orací, zahrabán do země bez církevních obřadů a beze jména, jako by nikdy ani nežil“ – a také „kdo vydá svého souputníka, bratra, ba i otce svého, budiž odměněn z každé hlavy“. Tři zběhlí vojáci, Eliáš, Arnolf a Vilkis, hledají útočiště na statku obhospodařovaném Eliášovým strýcem. Zvítězí lidskost a příbuzenská náklonnost – nebo touha po majetku? V režii Anny Ratajské hrají Martin Cirkl, Luboš Štěpán, Tomáš Mutinský, Petr Richter, Magdaléna Hniličková, Jana Harantová, Jiří Hnilička, Marek Himl, Eva Šollová, Petr Johanovský, Diana Derahová, Adam Fedorek, Eliška Huberová, Andrea Kiralyi a Jana Trsová.

 

23.2. Pá Vltava – Já čekám v Čechách Tour

19.30 Hurá, písničky! Kapitán pejsek a další songy alternativního mainstreamu v podání legendární pražské skupiny.

 

25.2. Ne Kouzelný nápoj

15.00 Co si počít s protivnou babičkou? Začarovat! – Pohádka pro děti od pěti let, velmi volně na motivy Roalda Dahla. Podle scénáře a v režii Mirky Exnerové hrají Kristýna Šollová, Martina Cirklová a Marek Himl s pomocí Jakuba Johanovského, Andrey Kiralyi a Terezy Cirklové.

 

28.2. St Thom Artway

19.30 Thom Artway je mladý talentovaný písničkář z Valašska. Začínal jako pouliční muzikant mimo jiné třeba v Austrálii a jeho tvorba je ovlivněná anglickým písničkářstvím. Za svoji debutovou desku Hedgehog, kterou produkoval Lukáš Chromek a která sklidila u recenzentů velký úspěch, získal hned dva Anděly 2016 v kategoriích Objev roku a Zpěvák roku.

                        

 

© 2013 Divadelní studio D3, o.s. Karlovy Vary | Havai - tvorba webových stránek